Farnost

Farnost

Bohoslužby

Aktuální záznam

Komunikativní Bůh inspiruje naši komunikaci - uvedení do neděle 26. května 2024


Zobrazit doprovodný text

- Bůh, který žije ve společenství, nás inspiruje v naší komunikaci a lásce
- Hlavní charakteristika našeho trojjediného Boha je blízkost (Dt 4)
- Bůh v Trojici vtahuje náš život do svého (Řím 8, Mt 28)

Další záznamy na YouTube otevře do nového okna

Duchovní služby

Svatba

... odevzdávám se ti a přijímám tě...
Uvažujete o svatbě na Lomci? Potom nás kontaktujte nejlépe do konce měsíce ledna v roce, kdybyste chtěli svatbu mít. Před svatbou vám nabízíme přípravu. Při ní se zamýšlíme nad tím, proč má vůbec svatba v kostele smysl, jaká je symbolika obřadu, co je podstatou manželství a jak dobře postavit základy ke společnému životu.

Křest

Dar věčného života, světla, ochrany...
Chcete nechat na Lomci pokřtít svého potomka? V předstihu nás kontaktujte. Před křtem vám nabízíme přípravu. Při ní se zamýšlíme nad symbolikou obřadu, otázkou, proč vůbec křtít a jaké to má nároky na rodiče a kmotra. Pokud nejste z našich farností, navštivte, prosíme, také svého pana faráře a dejte mu o tom zprávu. Pokud jste dospělí a chcete se nechat pokřtít napište, a vše potřebné vám obratem napíšeme.

Modlitba

Modlitební podpora pro váš život
Člověk se občas dostane do situace, která není vůbec jednoduchá a kdy potřebuje podpořit. Na Lomci se snažíme modlit za ty, kteří se na nás v těžké situaci obrátí. Pokud chcete požádat o tuto modlitbu, napište.

Odpovědi na otázky o víře

Bez pochybnosti není živá víra
Žádná otázka není zakázaná, naopak, inspiruje nás k hlubšímu přemýšlení. A tak neváhejte a svěřte nám vaše otázky týkající se víry, náboženství a duchovního života. Na vaše otázky se vám pokusíme odpovědět.

Žádost o duchovní rozhovor

Diskrétní rozhovor mezi čtyřma očima
Člověk se občas dostane do situace, která není vůbec jednoduchá a kdy potřebuje podpořit. Na Lomci se snažíme také umožnit, probrat tyto věci s knězem při diskrétním rozhovoru. Pokud o něj chcete požádat, napište, prosíme, na krikjp@gmail.com.

Kontakt

V případě zájmu napište na lomec@lomec.cz
P. Josef Prokeš tel: 608 854 937 krikjp@gmail.coms. Mlada Šipanová sestry františkánky tel: 721 095 223 sm.mlada@gmail.com

Prohlídka kostela

Otevřené dveře našeho kostela  

Kostel je v létě otevřen přes týden od 9.00 - 18.00, v neděli 10.00 - 18.00

Náš kostel má čtyři brány, které vyjadřují otevřenou náruč našeho Boha, který na nás má vždycky čas a dává nám svojí pozornost. Alespoň dvě z nich necháváme každý den od rána do večera otevřené, abyste si ho mohli pořádně prohlédnout a vstoupit do jeho ticha a Boží přítomnosti. Pokud plánujete návštěvu většího počtu poutníků a chtěli byste otevřít kostel úplně, napište, prosíme, na lomec@lomec.cz

Kontakt - Farnost

lomec@lomec.cz

P. Josef Prokeš
tel: 608 854 937
krikjp@gmail.com

s. Mlada Šipanová
sestry františkánky
tel: 721 095 223
sm.mlada@gmail.com

Účet farnosti: 680887329/0800, IČ: 65015100
Děkujeme za podporu. 

Odkaz na mapu